Plastik montaj/kontrol/yapıştırma bankoları mühendislik ve otomasyon,

Mekanizma ürünleri montaj prosesleri,

Robotlu sistem adaptasyonları,

Ürün tasarımı ve prototip desteği,

Proses analizi ve optimizasyon desteği,

Kameralı ve problu ölçüm sistemleri,

Stretch bending teknolojisi

Rolforming proses uzmanlığı,

Endüstri 4.0 çözümleri.

ROLLFORMING/STRETCH BENDING TEKNOLOJİSİ

Begin Endüstriyel; roll forming (soğuk profil çekme) makineleri ile açık kesit profil gerilim altında bükme (stretch bending) makineleri  tasarlamakta, ve üretmektedir. Müşterilerin ihtiyaçlarına  uygun olarak istenilen şekillerde rollform hatları  oluşturulmaktadır.

AÇIK KESİT PROFİL KESME-DELME TEKNOLOJİSİ

İstenilen her kesitte özel profil , istenilen boyda üretim,  galvanizli sacdan açık profiller, profillendirme öncesi ve sonrası delme-kesme operasyonları yapılmaktadır.

ÖZEL MAKİNE VE OTOMASYON TEKNOLOJİSİ

Üretimlerinizde kullanmak üzere, uygulamanıza özel makine-  ler ve üretim verimliliğinizi arttıran montaj ve üretim hatlarını,  özel kontrol yöntemleri ve üretim çözümlerimiz ile birlikte  sunmaktayız. Mevcut makinelerinizin daha verimli ve sağlıklı  çalışmasını daha teknolojik ekipmanlar ile destekleyerek  sağlayabilmekteyiz.

MONTAJ-KONTROL MAKİNELERİ

Yüksek verimlilik ve sürekli kalite için perçinleme, pmömatik-hidrolik montaj ekipmanları, vidalama banko çözümlerini poka-yoke ve ürün kontrolleri ile birlikte otomasyon çalışmaları bünyemizde olarak müşterilerimize sunmaktayız  .

Mühendislik
CAD - CAM
CATIA
Catia programı; endüstriyel amaçlı tüm ürünlerin  hem tasarımı hem analizi hem de imalatını son  derece hızlı, kolay ve güvenilir yapan bir bilgisayar  yazılımıdır. Hemen hemen tüm otomotiv ana sanayi  tarafından bilgisayar destekli tasarım ve imalatta  kullanılmaktadır. Catia üretilecek olan ürünlerin,  üretimi esnasında tasarlanan süreçlerin sanal or-  tamda gerçekleştirilebilmesini sağlamaktadır.

SOLIDWORKS

SolidWorks kullanarak ölçülü ve vektör tabanlı  üç boyutlu çizimler yapılmaktadır. Esnek yapısı  sayesinde yapılan çalışmalar pek çok program  üzerinde kullanabilmektedir. Programın genel  içeriği; taslak oluşturma, parça tasarımı, montaj
tasarımı, çizim hazırlığı, analiz ve simülasyondan  oluşmaktadır.

AUTOCAD

AutoCAD çok yaygın olarak tercih edilen bir  yazılım programıdır. 2 ve 3 boyutlu çizim ve  tasarım için olanak sağlar. AutoCAD ile kaliteli çi-  zimler eldilebilir. Farklı ölçeklerde daha hızlı çizim  imkanı sağlar ve böylece istenilen değişiklikler  daha kolay bir şekilde yerine getirilir.

Yetkinliklerimiz
COPRA® Roll Form Tasarım Yazılımı


COPRA - HİZMET ALIMI

Roll form ile üretilmis parçalar bir çok endüstriyel uygulamada kullanılan önemli elemanlardan biridir. Neredeyse sınırsız sayıda değişik form verilebilmesi, yüksek üretim verimliliği ve plastik şekillendirme sebebiyle artan dayanımı; roll form işleminin başlıca avantajları olarak gösterilebilir. Buna karşılık olarak yüksek makara maliyeti ve parça üzerinde şekillendirme sonrası oluşan artık gerilmeler bu yöntemin dezavantajlarıdır.
 
COPRA®; en basitten en karmaşık şekle kadar her türlü parçanın kolay ve profesyonel bir şekilde tasarlanmasını sağlar.
.

Simufact.forming – HİZMET ALIMI

Simufact; metal şekillendirme, mekanik birleştirme, kaynak ve hızlı prototipleme uygulamaları için simülasyon programları geliştiren, Almanya merkezli bir yazılım şirketidir. Sayısal simülasyon konusunda sektörün en büyük grubu olan MSC.Software bünyesinde yer alan Simufact'in geliştirdiği simufact.forming programı ile soğuk, ılık ve sıcak dövme, sac şekillendirme, hadde, ısıl işlem, mekanik birleştirme ve kaynak prosesleri gerçeğe en uygun şekilde analiz edilebilir.